TANÓRÁNKÍVÜLI SZABADTÉRI MOZGÁSOS RENDEZVÉNY – SZEBENI ISTVÁN ÉS BUGA MIHÁLY

2015 szeptember 9-én a TÁMOP 3.14C-14 pályázat keretében a második szabadtéri mozgásos rendezvény volt iskolánkban. A gyerekek két közismert televízióssal, Szebeni Istvánnal és Buga Mihállyal találkozhattak. Mindketten televíziós műsorokat vezetnek és aktívan sportolnak. Azért látogattak el iskolánk tanulóihoz, hogy a mozgást, és egy új sportágat a futsal csapatjátékot népszerűsítsék. A játékszabályok ismertetése után, tanáraink segítségével focimérkőzéseket szerveztek és vezettek, 8-10 fős csapatok mérték össze erejüket. Mind a felső mind az alsó tagozatos gyerekek vegyes csapatokat alakítottak és a bemelegítő rúgások után rövid meccseket játszottak. A lányok is szívesen rúgták a bőrt. Vendégeink ügyeletek a játék tisztaságára és tanácsokkal látták el a játékosokat.  A gyerekek hősiesen és lelkesen küzdöttek, nem adták fel egykönnyen a harcot. A lányok sem maradtak ki a játékból, a bátrabbak csapatokat alkottak és megmérkőztek egymással. István és Mihály, mintha mindig diákok között lennének, olyan gyerekszeretettel, odafigyeléssel dolgoztak együtt tanulóinkkal. Diákjaink sokat beszélgettek a vendégekkel, érdeklődtek a televíziózás kulisszatitkairól is. . Az esős idő miatt a tornateremben és nem a sportpályán került sor a rendezvényre.

TEICHMANN-SZABADTÉRI MOZGÁSOS-SZEBENI1 TEICHMANN-SZABADTÉRI MOZGÁSOS-SZEBENI2 TEICHMANN-SZABADTÉRI MOZGÁSOS-SZEBENI3 TEICHMANN-SZABADTÉRI MOZGÁSOS-SZEBENI4 TEICHMANN-SZABADTÉRI MOZGÁSOS-SZEBENI5 TEICHMANN-SZABADTÉRI MOZGÁSOS-SZEBENI6 TEICHMANN-SZABADTÉRI MOZGÁSOS-SZEBENI7 TEICHMANN-SZABADTÉRI MOZGÁSOS-SZEBENI8 TEICHMANN-SZABADTÉRI MOZGÁSOS-SZEBENI9